Ligi ruszą w kwietniu

LZPN podał terminy rozpoczęcia rozgrywek ligowych w rundzie wiosennej.

Zarówno klasa B jak i LLMS na wystartować 10/11 kwietnia. W ów weekend obie nasze drużyny rozegrają mecze domowe: seniorzy z GKS Niedźwiada a młodzicy z Zawiszą Garbów.

Sezon w LLMS najpewniej zakończy się 12 czerwca, z kolei w B klasie potrwa do 20 czerwca.

LZS Krężnica Jara – Lewart II Lubartów 0:1 (0:0)

Na koniec rundy jesiennej przegraliśmy z Lewartem II Lubartów 0:1 (0:0).

Skład:

Rafał Pietroń – Paweł Zdeb, Radosław Rusinek, Adrian Pałka, Michał Jaśkowski – Aleksander Gustaw (71′ Michał Woźniak), Adam Kępowicz, Jan Miernowski, Grzegorz Stępniowski (62′ Łukasz Śledzicki) – Michał Kaleniec, Jakub Siedlecki (58′ Kacper Kurek)

Bramka:

0:1 – Bartosz Lipski 90

Żółta kartka:

Paweł Zdeb

Mecz z wiceliderem tabeli Lewartem II Lubartów był jednym z najlepszych rozegranych przez nasz zespół w tej rundzie. Wprawdzie od pierwszego gwizdka goście rzucili się do ataku, ale szybko gra się wyrównała. Owszem to Lewart II miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nasz zespół z eksperymentalnie zestawioną obroną skutecznie uniemożliwiał przyjezdnym tworzenie dogodnych sytuacji. Tych nawet więcej miała nasza drużyna.

Z naszej strony do przerwy swoje szanse mieli Jakub Siedlecki, Jan Miernowski i z rzutu wolnego Michał Kaleniec. Ostatni z wymienionych także po przerwie próbował szczęście, ale lepsze szanse mieli inni. Np. w 66′ Adam Kępowicz uderzył z rzutu wolnego tuż nad bramką gości.W 68′ akcję przeprowadzili Kacper Kurek z Łukaszem Śledzickim a strzał Miernowskiego z trudem obronił Bartłomiej Tutaj.

To właśnie bohaterowie tej akcji mieli swoje szanse w kolejnych akcjach. Najpierw – w 74′ – sam na sam wyszedł Śledzicki, ale Tutaj nogą wybił piłkę na róg. W 76 za to z przewrotki uderzał Kurek, ale i tym razem golkiper z Lubartowa z trudem obronił to uderzenie.

Wreszcie w 90′ spotkanie zostało rozstrzygnięte. Jeden błąd naszej obrony, Bartosz Lipski znalazł się w dogodnej sytuacji i pokonał Rafała Pietronia. Szybko rzuciliśmy się do walki o wyrównania. W ostatniej akcji meczu rozgrywaliśmy rzut wolny a do ataku poszedł nawet nasz bramkarz. I to właśnie Pietroń oddał ostatni strzał w meczu, ale bramkarz Lewartu skuteczną obroną zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Po meczu możemy czuć niedosyt bo Lewart był zespołem do ogrania a do tego decydującego gola straciliśmy w samej końcówce. Podobne odczucia niedosytu towarzyszą nam zresztą po całej rundzie jesiennej.

LZS Krężnica Jara – KS Uniszowice 3:1 (1:1)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej pokonaliśmy KS Uniszowice 3:1 (1:1)

Skład:

Rafał Pietroń – Paweł Zdeb, Adrian Pałka, Adrian Kubecki (35′ Michał Woźniak), Michał Jaśkowski – Aleksander Gustaw  (74′ Łukasz Śledzicki), Adam Kępowicz, Radosław Rusinek, Grzegorz Stępniowski (90′ Czesław Rak) – Michał Kaleniec, Kacper Kurek (62′ Jakub Siedlecki)

Bramki:

 • 0:1 – Przemysław Merski 22′
 • 1:1 – Michał Kaleniec 23′
 • 2:1 – Michał Kaleniec 84′
 • 3:1 – Jakub Siedlecki 90’+2

Żółta kartka:

Wojciech Nowosadzki

Patrząc na dotychczasowe wynik obu drużyn trudno było wskazać kto jest faworytem. Jeszcze większe obawy o wynik mogliśmy mieć w 22′ kiedy to goście wyszli na prowadzenie. Po podaniu z okolic środka boiska nasi zawodnicy próbowali złapać przeciwników na spalony, ale bez powodzenia i Przemysław Merski wykorzystał sytuację.

Uniszowice nawet nie zdążyły się pocieszyć po strzeleniu gola bo już w 23′ po naszej akcji Kacper Kurek wypuścił Michała Kaleńca a ów strzałem w krótki róg zaskoczył Patryka Fila. Bramkarz gości chwilę potem – konkretnie w 27′ – powinien był stracić kolejnego gola. Tym razem sam na sam z nim wyszedł Kurek, ale nasz napastnik strzelił mocno i niecelnie.

W 31′ po błędzie obrońców Pietroń wyjściem i interwencją nogami zażegnał niebezpieczeństwo. My też mieliśmy szansę zmienić wynik. Najpierw w 40′ Fil odbił strzał z ok 16 metrów, ale nikt nie zdołał dobić, a w 41′ bramkarz gości obronił strzał głową Radosława Rusinka.

Kolejną okazję miał w 59′ z rzutu wolnego miał Kaleniec. Za to w 65′ i 69′ na prowadzenie mogli wyjść goście, ale najpierw skutecznie bronił Pietroń a potem strzał był niecelny. Tak zresztą jak i uderzenie Grzegorza Stępniowskiego w 77′

Wynik na naszą korzyść przesądziliśmy pod koniec meczu. W 84′ po rzucie rożnym i krótkim zamieszaniu w polu karnym Kaleniec dostawił nogę i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Uniszowiczanie jeszcze mogli wyrównać, nawet zdołali umieścić piłkę w naszej bramce, ale po spalonym. Za to w doliczonym czasie było 3:1. Debiutant Jakub Siedlecki posłał piłkę “za kołnierz” Fila i w ten sposób ustalił wynik spotkania.

Przed nami zaległy mecz z Lewartem II, który rozegramy w środę o 12:00.

Mecz z KS Uniszowice

Jutro ostatni wg terminarza mecz rundy jesiennej, choć nie ostatni, który zagramy. Naszym rywalem KS Uniszowice.

Kilka słów o rywalu

Założony w 2012 roku KS Uniszowice to jedyna w naszej lidze drużyna, która nigdy nie miała okazji grać wyżej jak w B klasie. Natomiast na tym poziomie największym osiągnięciem Uniszowic było 4. miejsce w sezonie 2015/16. Z kolei ostatnie sezony były dla naszych rywali bardzo słabe. W kampaniach 2017/18 – 2019/20 zespół ten raz był ostatni a dwukrotnie przedostatni. W ostatnim z podanych cykli Uniszowice zdobyły 6 punktów co wystarczyło by wyprzedzić tylko Vir Dorohucza

Zmiany kadrowe w KS Uniszowice

Odeszli

 • Michał Bicki, Piotr Huszcz, Michał Karnas – niezgłoszeni
 • Łukasz Gałat – Unia Wilkołaz
 • Paweł Rodak – Oleśnia Oleśniki

Przybyli

 • Patryk Fil – ostatnio w LKS Kamionka w sezonie 2012/13
 • Robert Gruszecki, Kamil Król, Paweł Wroński – wznowili treningi
 • Krystian Kołodziejski – Frassati Fajsławice
 • Grzegorz Kufel – ostatnio w Turze Turobin w sezonie 2014/15
 • Adrian Kwieciński – ostatnio w BKS Lublin w sezonie 2007/08

Mecze z LZS Krężnica Jara w ostatnich pięciu sezonach

2019/20 wiosna

Nie odbył się

2019/20 jesień

Krężnica Jara – Uniszowice 2:3 (1:1)

Michał Kaleniec, Radosław Rusinek – Tomasz Kryk, Wojciech Nowosadzki, Przemysław Merski

2018/19 – wiosna

Krężnica Jara – Uniszowice 4:0 (1:0)

Jakub Cichosz, Jakub Murlak, Michał Kaleniec, Damian Jędruch

Uniszowice – Krężnica Jara 2:1 (0:1)

Jacek Wrona 2x – Michał Jankowski

2017/18 – wiosna

Krężnica Jara – Uniszowice 2:1 (0:1)

Krzysztof Krół – Dorian Goliszewski 2x

2017/18 – jesień

Uniszowice – Krężnica Jara 0:3 (0:1)

Adrian Pytka 3x

Razem:

3 zwycięstwa Krężnicy Jarej – 2 zwycięstwa Uniszowic. Bramki 16 – 6 dla Krężnicy Jarej

KS Uniszowice w bieżącym sezonie

Początek sezonu był w wykonaniu Uniszowic wręcz idealny, najlepszy w historii. W trzech pierwszych meczach drużyna odniosła komplet zwycięstw: 4:0 z Ciecierzynem (dom), 3:2 z Sernikami (wyjazd) i 8:0 z Virem (dom).

W kolejnych spotkaniach nasi rywale zostali jednak sprowadzeni na ziemię i to bez pardonu, bo serią czterech porażek: 1:6 z Turką (wyjazd), 1:3 z Lewartem II (dom), 3:6 z Czarnymi (wyjazd) i 0:2 z Nasutowem (dom). Tę fatalną serię przerwały Uniszowice w chyba najmniej spodziewanym momencie, czyli w meczu z Niedźwiadą zakończonym remisem 3:3 (dom). Dwa ostatnie serie t najpierw 1:2 z Wodnikiem (wyjazd) i 2:1 z Huraganem (dom).

Dorobek punktowy Uniszowic to 13 punktów, co daje im 6. miejsce

Lista strzelców

 • 8 goli – Konrad Fus
 • 5 goli – Przemysław Merski
 • 4 gole – Tomasz Kryk
 • 3 gole – Maciej Kapczuk
 • 2 gole – Zbigniew Kosior
 • 1 gol – Maciej Franaszczyk, Krystian Kołodziejski, Damian Kowalczyk, Przemysław Umer

Mecz LZS Krężnica Jara – KS Uniszowice o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej

Jakub Siedlecki w LZS Krężnica Jara

Tuż przed końcem rundy jesiennej do kadry LZS Krężnica Jara dołączył Jakub Siedlecki.

Ten 19 letni napastnik to wychowanek Piłkarskich Nadziei Motoru Lublin, potem grał w Lubliniance a w sezonie 2018/19 we Vrotcovii-Madjanie Lublin.

W barwach tej drużyny rozegrał 16 meczów, wszystkie w podstawowym składzie a w tym 13 pełnych. Zdobył w nich 5 bramek, w tym jedną w meczu z naszym zespołem.

LZS Krężnica Jara – Czarni Pliszczyn 1:2 (0:1)

Przegraliśmy z Czarnymi Pliszczyn 1:2 (0:1).

Skład:

Arkadiusz Mitura – Paweł Zdeb, Adrian Kubecki, Dominik Bielecki (46′ Łukasz Kwiatkowski), Michał Jaśkowski – Łukasz Śledzicki, Adam Kępowicz, Radosław Rusinek, Aleksander Gustaw (65′ Michał Woźniak) – Michał Kaleniec, Rafał Pietroń (65′ Kacper Kurek)

Bramki:

 • 0:1- Piotr Sikora – 24′ 
 • 0:2 – Piotr Sikora – 59′
 • 1:2 – Radosław Rusinek – 88′

Po dwóch lepszych meczach z Virem i przede wszystkim z Turką nasz zespół znów zaliczył gorszy występ. W meczu z Czarnymi nie radziliśmy sobie w środku pola i nie potrafiliśmy poważniej zaszkodzić bramce gości. A szkoda, bo w bramce przyjezdnych z konieczności zagrał ich trener i być poważniejszy sprawdzian byłby dla niego za trudny. Tymczasem strzały jeśli już były to słabe i w niego.

Pierwszy gol padł w 24′ a strzelcem bramki był Piotr Sikora, który wykorzystał nieporozumienie między naszym bramkarzem a obrońcami. W 59′ ten sam piłkarz strzałem z prawej strony boiska raz jeszcze zaskoczył Arkadiusza Miturę.

Z naszej strony chyba najlepszą okazję miał Łukasz Śledzicki, który mając przed sobą tylko bramkarza strzelił tuż nad poprzeczką. Natomiast w 88′ po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu Michała Kaleńca kontaktową, a jak się potem okazało honorową bramkę zdobył Radosław Rusinek.

Zmiana miejsca i godziny meczu z Czarnymi Pliszczyn

Nie w Pliszczynie, ale w Niedrzwicy Kościelnej zagramy z Czarnymi Pliszczyn.

Jak już wcześniej informowałem boisko Czarnych Pliszczyn zostało zniszczone co zmusiło tę drużynę do rozgrywania meczów na obcych boiskach.

Również i nam Czarni zaproponowali zmianę gospodarza spotkania. Propozycja ta została przyjęta i nasz mecz zostanie rozegrany w Niedrzwicy Kościelnej. Inna niż pierwotnie planowano będzie też godzina – zamiast o 15:00 zaczniemy o 11:00.

Mecz z Lewartem II przełożony

W innym terminie odbędzie się nasz mecz z Lewartem II Lubartów.

Spotkanie było pierwotnie miało się odbyć w niedzielę 18 października, ale z powodu kolizji z zaplanowanym na 14:00 domowym meczem Orionu Niedrzwica Duża konieczne stało się przełożenie na inny termin lub na inny obiekt. Ostatecznie ustaliliśmy, że mecz ten zagramy 11 listopada o 12:00 w Niedrzwicy Kościelnej.

Możliwe, że zostanie zmienione miejsce meczu z Czarnymi Pliszczyn, których boisko zostało zdewastowane przez deszcz i dziki.

LKP Turka – LZS Krężnica Jara 1:4 (0:1)

Skład:

Rafał Pietroń – Paweł Zdeb, Adrian Kubecki (35′ Michał Jaśkowski), Jakub Misztal, Adrian Pałka – Radosław Rusinek, Adam Kępowicz, Jan Miernowski, Grzegorz Stępniowski – Michał Kaleniec, Kacper Kurek (60′ Aleksander Gustaw)

Bramki:

 • 0:1 – Michał Kaleniec 14′
 • 1:1 – Jarosław Golba 56′ (rzut karny)
 • 1:2 – Grzegorz Stępniowski 81′
 • 1:3 – Jan Miernowski 88′
 • 1:4 – Adam Kępowicz 90’+1

Żółte kartki:

Bartłomiej Duda, Tomasz Prus – Adrian Kubecki, Jan Miernowski, Radosław Rusinek, Paweł Zdeb

Wynik 4:1 może sugerować, że był to łatwy mecz. Jednak prawda jest taka, że mocno osłabieni, grająca z jednym zmiennikiem Turka stawiła silny opór a dowodem jest to, że jeszcze w 80′ było 1:1.

W mecz lepiej wszedł nasz zespół. W 14′ po rzucie rożnym piłka znalazła się w okolicy 16 metra a Michał Kaleniec strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Marka Sowińskiego. Do przerwy utrzymało się nasze jednobramkowe prowadzenie. Największe szanse by je podwyższyć miał pod koniec tej części meczu Kacper Kurek.

W drugiej połowie długo gra nam się nie układała a gospodarze wykorzystali to w 56′ kiedy to rzut karny po faulu skutecznie wykonał Jarosław Golba.

O wysokim zwycięstwie Krężnicy Jarej przesądził ostatnia część meczu. Najpierw – w 81′ – po zespołowej akcji Grzegorz Stępniowski wbiegł z lewej strony w pole karne Turki i uderzył w długi róg dając nam prowadzenie. W 88′ Jan Miernowski znalazł tyle czasu i miejsca by zaskoczyć Sowińskiego strzałem z dystansu. Wreszcie już w doliczonym czasie padł gol trochę podobny do tego pierwszego. Po rzucie rożnym piłka została wybita w boczny sektor boiska a Adam Kępowicz posłał ją tuż nad ziemią co przyniosło nam czwartą bramkę i ostatecznie zwycięstwo 4:1.

Wyjazd do LKP Turka

W 8. kolejce zagramy z LKP Turka

KILKA SŁÓW O RYWALU

LKP Turka istnieje od roku 2003 i początkowo grał w klasie C, z którą rozstał się w roku 2008. Pobyt w B klasie przerwany został natomiast po sezonie 2014/15, w którym Turka zdobyła wicemistrzostwo i uzyskała awans do A klasy.

A klasowa przygoda naszych rywali trwała zaledwie dwa sezony, a zespół – tak jak i my – może uważać się za ofiarę reformy zmniejszającej liczebność A klasy bo spadek nastąpił po zajęciu 11. miejsca

Po degradacji Turka zaliczyła nieudany sezon 2017/18, w którym zajęła 8. miejsce. Jednak już następny był zdecydowanie lepszy a LKP dopiero w barażach przegrało walkę o A klasę. Z kolei ostatnią kampanię drużyna z Turki zakończyła na 3. pozycji z 13 punktami i 5 punktami straty do Aveniru Jabłonna.

ZMIANY KADROWE W TURCE

Odeszli

 • Damian Drzymała, Adrian Klempka, Marek Kowalczyk, Mateusz Małaj, Łukasz Mrozik, Paweł Prus – niezgłoszeni
 • Adrian Armaciński, Piotr Rycek – LKS Biskupice
 • Michał Karabacz – Start Regent Pawłów
 • Kacper Michaluk – Rogo Rogoźnica

Przybyli

 • Mateusz Bartoszek, Mariusz Kaźmierski, Piotr Pietrasiński – wolni zawodnicy
 • Przemysław Flis. Michał Malinowski – wznowili treningi
 • Damian Jędruch, Dawid Jędruch – LZS Krężnica Jara
 • Marek Sowiński – BKS Bogucin
 • Tomasz Prus – ?

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

2019/20 – Wiosna

nie odbył się

2019/20 – Jesień

Krężnica Jara – Turka 0:1 (0:1)

Piotr Rycek

2018/19 – Wiosna

Krężnica Jara – Turka 1:1 (1:1)

Michał Kaleniec – Przemysław Małaj

2018/19 – Jesień

Turka – Krężnica Jara 3:0 (2:0)

Damian Drzymała, Piotr Rycek, Arkadiusz Mitura (samobójczy)

2017/18 – Wiosna

Turka – Krężnica Jara 1:5 (1:2)

Przemysław Małaj – Adrian Pytka 2x. Grzegorz Stępniowski 2x, Mateusz Michalak

2017/18 – Jesień

Krężnica Jara – Turka 2:2 (1:1)

Grzegorz Stępniowski 2x – Norbert Jędrasik, Mateusz Kilaraski

Razem: 2 zwycięstwa Turki – 2 remisy – 1 zwycięstwo Krężnicy Jaraj. Bramki 8 – 8.

TURKA W SEZONIE 2020/21 

Dziwny jest ten sezon dla Turki. Zaczęła go od trzech remisów. I o ile 0:0 z Nasutowem (dom) i 3:3 z Czarnymi (wyjazd)(większego wrażenia nie robi to już 2:2 z Lewartem II (dom) to wynik wart pochwały. A potem przyszło jeszcze domowe 6:1 z nadspodziewanie dobrze grającymi w tym sezonie Uniszowicami. Jednak gdy wydawało się, że Turka będzie należała do ligowej czołówki to wpadła w dołek, którego efektem seria porażek: 1:3 z Niedźwiadą (wyjazd), 2:3 z Wodnikiem (dom) i 1:4 z Huraganem (wyjazd). Zepchnęły one Turkę – mającą obecnie 6 punktów – na przedostatnie miejsce.

Lista strzelców:

 • 4 gole – Tomasz Prus
 • 3 gole – Bartłomiej Duda, Mateusz Kilarski
 • 1 gol – Przemysław Flis, Hubert Krawczyk, Michał Madej, Krzysztof Madura, Przemysław Małaj

Mecz Turka – Krężnica Jara jutro o 11:00 na boisku na Marinie.