Wiara Łęczna – LZS Krężnica Jara 2:0 (1:0)

Dzięki zwycięstwu nad naszą drużyną Wiara Łęczna zapewniła sobie bezpośredni awans do A klasy.

Jakkolwiek mecz przebiegał pod dyktando Wiary to w pierwszej połowie mielismy kilka szans na otworzenie wyniku, ale ani Kacper Kurek, ani Krystian Matlakowski, ani Michał Jaśkowski nie zdołali tego dokonać. Sztuka ta udała się natomiast gospodarzom w 29′ kiedy to przejęli piłkę na naszej połowie a następnie trafiła ona do Przemysława Umera, który wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Piotra Platę.

W kolejnych minutach broniliśmy się na tyle skutecznie, że choć Wiara miał swoje okazje to bramki nie potrafia zdobyć aż do 85′. Wtedy to gospodarze wywalczyli rzut wolny, który na bramkę zamienił Mirosław Budka. Wynik 2:0 utrzymał się już do końca.

Piotr Plata – Franciszek Drążkowski, Paweł Zdeb, Łukasz Kwiatkowski, Mateusz Górza – Krystian Matlakowski, Cezary Górza, Aleksander Gustaw, Grzegorz Stępniowski – Michał Jaśkowski (38′ Rafał Samolej), Kacper Kurek (60′ Igor Obiała)

Bramki Wiara Łęczna
Przemysław Umer 29′
Mirosław Budka 65′
Żółta kartka Wiara ŁęcznaŻółte kartki LZS Krężnica Jara
Michał LegiedźMateusz Górza, Łukasz Kwiatkowski, Paweł Zdeb

Zapowiedź 2 – 4 czerwca

W ten weekend zagrają cztery nasze ekipy.

Piątek

Orlicy – turniej w Niedrzwicy Dużej

W piątek odbędzie sie kolejny turniej orlików. Tym razem w Niedrzwicy Dużej podejmiemy Dublera Opole Lubelskie, Orła Łaziska i Orły Kazimierz.

Początek turnieju o 17:30

Sobota

Młodzicy – mecz MUKS Jabłonna – LZS Krężnica Jara

Młodzicy zagrają na wyjeździe z MUKS Jabłonna, drużyną która dotąd zdobyła 17 punktów i zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Ostatni mecz: LZS Krężnica Jara – MUKS Jabłonna 4:2 (4:1)

Mecz MUKS Jabłonna – LZS Krężnica Jara w sobotę o 15:00 w Jabłonnej

Niedziela

Żacy – turniej w Janowie Lubelskim

Najmłodsza drużyna uda się na turniej do Janowa Lubelskiego gdzie zmierzy się z miejscową Janowianką oraz Orłem Łaziska, Perłą Rudnik i Unią Wilkołaz

Początek turnieju o 10:00

Seniorzy – mecz Wiara Łęczna – LZS Krężnica Jara

Seniorzy udadzą się do Siostrzytowa na mecz z liderem tabeli Wiarą Łęczna. W meczu tym Wiara może sobie zapewnić bezpośredni awans do A klasy.

Ostatni mecz: LZS Krężnica Jara – Wiara Łęczna 1:6 (0:1)

Mecz Wiara Łęczna – LZS Krężnica Jara w niedzielę o 15:00 w Siostrzytowie

LZS Krężnica Jara – Granit Bychawa 2:1 (0:1)

W swoim ostatnim ligowym meczu trampkarze LZS Krężnica Jara pokonali Granit Bychawa 2:1 (0:1)

Do przerwy Granit prowadził po bramce, którą w 38′ zdobył Bartosz Galant. Wyrównaliśmy po golu Bartłomieja Młynarczyka w 52′ jednak to nadal Granit był w lepszej sytuacji. Na nasze szczęście kolejny rzut karny w 80′ skutecznie wykonał Mykhailo Hvozdetskyi co dało nam zwycięstwo 2:1. Teraz pozostaje nam czekać na wynik ostatniego meczu Granitu – z Avią Świdnik bo od niego zależy, czy utrtzymamy się na siódmym miejscu.

LZS Krężnica Jara – Granit Bychawa 2:1 (0:1)

Kacper Mikuła – Jakub Reut, Jakub Wątróbka, Kamil Masierak, Patryk Matlakowski – Adam Szuster, Mykhailo Hvozdetskyi, Karol Całka, Paweł Drewniak – Filip Tuziemski, Dominik Wójcik

Bartłomiej Młynarczyk, Szymon Waśko

Bramki LZS Krężnica JaraBramka Granit Bychawa
Bartłomiej Młynarczyk 52′
Mykhailo Hvozdetskyi 80′ (rzut karny)
Bartosz Galant 38′ (rzut karny)

LZS Krężnica Jara – Huragan Siostrzytów 5:0 (2:0)

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo odniósł nasz zespół w meczu z Huraganem Siostrzytów.

Powiedzmy szczerze, że obecna runda nie jest dla nas szczególnie udana. Remisy ze Sparta i Krzczonovią, męki z Virem, wysoka porażka z Uniszowicami a do tego problemy kadrowe, które sprawiły, że na część meczów jeździlismy z jednym zmiennikiem. Na przeciwko zaś drużyna Huraganu Siostrzytów, już pewna gry w barażach o awans do A klasy, a wciąż mająca pewne szanse na bezpośrednią promocję.

Wynik otworzyliśmy w 14′ po dośrodkowaniu Grzegorza Stępniowskiego z lewej strony i strzale Michała Jaśkowskiego. Gol na 2:0 padł pod sam koniec pierwszej połowy i był zasługą zawodnika, który jak się potem okazało został bohaterem meczu. Najmłodszy w naszej drużynie Krystian Matlakowski skutecznym strzałem zakończył własną akcję.

Na przerwę schodziliśmy w dobrych nastrojach a wystarczyły ledwie dwie minuty drugiej połowy aby były one jeszcze lepsze. Zespołową akcję strzałem zwieńczył Matlakowski, piłka wprawdzie zmierzała za linię końcową, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Rafał Samolej, który wślizgiem skierował ją do bramki Huraganu.

Podobnie jak w pierwszej części meczu na kolejne trafienia trzeba było czekać niemal do końcowego gwizdka. W 90′ kolejna akcja Matlakowskiego, którą próbuje powstrzymać zawodnik gości, a że robi przekraczając piłkarskie przepisy, dość blisko bramki i atakujac od tyłu to sędzia wyrzuca go z boiska – żeby było ciekawiej po ledwie kilku minutach od wejścia na plac gry. Do rzutu wolnego podchodzi sam poszkodowany i jest już 4:0. To jednak nie koniec bo w czasie doliczonym akcję przeprowadza Marcin Kijek a skutecznie kończy ją Matlakowski, który tym samym kompletuje hat-tricka.

LZS Krężnica Jara – Huragan Siostrzytów 5:0 (2:0)

Piotr Plata (65′ Adam Chyliński) – Franciszek Drążkowski (55′ Łukasz Kwiatkowski), Paweł Zdeb, Roma Podriza, Mateusz Górza – Krystian Matlakowski, Adam Kępowicz (55′ Kacper Pelczarski), Marcin Kijek, Grzegorz Stępniowski – Cezary Górza (58′ Aleksander Gustaw), Michał Jaśkowski (25′ Rafał Samolej)

Bramki LZS Krężnica Jara
Krystian Matlakowski 45′, 90,’ 90’+2
Michał Jaśkowski 14′
Rafał Samolej 47′
Żółte kartki LZS Krężnica JaraŻółte kartki Huragan Siostrzytów
Krystian Matlakowski, Roma PodrizaMirosław Chudy, Marcin Nakielski
Czerwona kartka Huragan Siostrzytów
Paweł Kamiński 90′

Zapowiedź 25 – 29 maja

Tym razem zagrają wszyscy nasi

Czwartek

Orlicy – turniej w Opolu Lubelskim

Jako pierwsi na boisko wyjadą orlicy, którzy w czwartek od 17:30 będą rywalizować w turnieju rozgrywanym w Opolu Lubelskim

Sobota

Żacy – turniej w Rudniku Szlacheckim

Najmłodszy zespół uda się do Rudnika Szlacheckiego. Początek tunieju organizowanego przez Perłę w sobotę o 10:00

Trampkarze – mecz LZS Krężnica Jara – Granit Bychawa

Trampkarze rozegrają ostatni mecz sezonu bo za tydzień czeka nas pauza. Stawką meczu z Granitem Bychawa będzie 7. miejsce w końcowej klasyfikacji, przy czym my nie tylko musimy w sobotę wygrać, ale też liczyć na to, że Granit straci punkty w spotkaniu z Avią Świdnik.

Osatni mecz: LZS Krężnica Jara – Granit Bychawa 5:1 (2:0)

Mecz LZS Krężnica Jara – Granit Bychawa w sobotę o 16:00 w Niedrzwicy Dużej

Niedziela

Seniorzy mecz LZS Krężnica Jara – Huragan Siostrzytów

Spotkanie seniorów ważne przede wszystkim dla Huraganu Siostrzytów, który z Wiarą Łęczna toczy korespondencyjny bój o miejsce premiowane bezpośrednim awansem. Póki co w lepszej sytuacji jest Wiara, która ma 35 punktów wobec 34 Huraganu. My nadal pozostajemy z nadziejami na podium.

Mecz LZS Krężnica Jara – Huragan Siostrzytów w niedzielę o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej

Poniedziałek

Młodzicy – mecz Opolanin Opole Lubelskie – LZS Krężnica Jara

Młodzicy zagrają w poniedziałek z zajmującym 6. miejsce, a więc tuż za nami Opolaninem Opole Lubelskie.

Ostatni mecz: LZS Krężnica Jara – Opolanin Opole Lubelskie 1:1 (1:0)

Mecz Opolanin Opole Lubelskie – LZS Krężnica Jara w poniedziałek o 16:30 w Opolu Lubelskim