Na ligowe boiska wrócimy w kwietniu

LZPN podał terminy kolejek rundy jesiennej w prowadzonych przez siebie rozgrywkach seniorów, kobiet i wojewódzkich ligach młodzieżowych.

Interesująca nas IV grupa klasy B rundę wiosenną rozpocznie 5 kwietnia przyszłego roku. LZS Krężnica Jara czeka wówczas wyjazdowy mecz z KS Uniszowice.

Pierwszy domowy mecz nasz zespół Jara rozegra 19 kwietnia a rywalem będzie Huragan Siostrzytów.

Ostatnią kolejkę zaplanowano na 14 czerwca. Wówczas podejmiemy Vir Dorohucza.

Potem w dniach 20/21 oraz 24 czerwca mają się odbyć mecze barażowe.

Co ciekawe czeka nas w tej rundzie wolny długi weekend majowy i to mimo (a może dlatego), że 1-3 maja wypada od piątku do niedzieli.

Dodam, że raz – w kolejce 13. zaplanowanej na 10 maja – mamy kolizję terminów meczów domowych z Orionem Niedrzwica Duża.

Vir – Krężnica Jara 2:5 (1:3)

Rundę jesienną zakończyliśmy zwycięstwem 5:2 (3:1) w Dorohuczy.

Na ostatni mecz rundy udaliśmy się bez m. in Dawida Jędrucha, Adriana Kubeckiego i Jana Miernowskiego. Wymusiło to kilka ciekawych rozwiązań. W bramce po raz pierwszy od początku zagrał 17 letni Łukasz Biskup, na lewej obronie miejsce zajął Grzegorz Stępniowski a w środku pomocy Michał Kaleniec i Radosław Rusinek. Dodam też, że w składzie znalazło się miejsce dla czterech nastolatków. Oprócz Biskupa jego rówieśnik Adrian Pałka i o rok młodsi Aleksander Gustaw i Jakub Talarek.

Tak zestawiona drużyna odniosła w Dorohuczy pewne zwycięstwo.

Strzelanie zaczęliśmy już w 9′ Po prostopadłym Kacper Kurek uciekł obrońców i będąc sam na sam pokonał Rafała Waryszaka.

Istotne dla losów meczu okazały się dwie minuty 29′ i 31′. Najpierw z piłką w okolicy lewej linii pola karnego Viru znalazł się Gustaw. Młody pomocnik posłał piłkę przy bliższym słupku tak, że zmieściła się ona między słupkiem a bramkarzem z Dorohuczy. Za moment zespołową akcję zakończył Rafał Pietroń, który mając przed sobą jedynie golkipera strzelił po ziemi na 0:3.

Ostatni kwadrans przed przerwą to okres gorszej gry naszej ekipy. W 38′ po wybiciu z naszej “piątki” gospodarze zdobyli piłkę i zaatakowali a jeden z obrońców ratował się faulem w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Robert Wojciechowski.

Również i na początku drugiej części spotkania nie szło nam dobrze i Vir miał przewagę. Aczkolwiek nie wynikały z tego jakieś groźne sytuacje. My próbowaliśmy kontratakować. I wreszcie jeden z ataków Krężnica w 60′ gospodarze przerwali faulem. Do wykonania rzutu wolnego zgłosił się Gustaw, który z okolic rogi pola karnego uderzył bezpośrednio na bramkę, w samo okienko i było 1:4.

Dorohuczanie odzyskali pewną nadzieję na lepszy wynik kiedy to w 69′ Paweł Jaroszyński zmniejszył wynik na 2:4. Lecz to był już wszystko w wykonaniu miejscowych. W 90′ wyszliśmy z kontratakiem, po którym Gustaw znalazł się w polu karnym gospodarzy i został sfaulowany. Egzekutorem rzutu karnego był Michał Kaleniec, który w ten sposób ustalił wynik meczu na 2:5.

Rundę, która tak słabo się dla nas zaczęła kończymy w lepszych nastrojach po dwóch zwycięstwach i jednym remisie. Dodam, że na strzelenie w jednym meczu pięciu goli czekaliśmy ponad rok – ostatni raz udało się nam to 8 sierpnia 2018 w Turce.

Krężnica Jara

Łukasz BiskupPaweł Zdeb, Adrian Pałka, Łukasz Kwiatkowski, Grzegorz StępniowskiJakub Talarek, Radosław Rusinek, Michał Kaleniec, Aleksander GustawRafał Pietroń, Kacper Kurek (68′ Kamil Dąbrowski)

Vir

Rafał Waryszak – Łukasz Daniel (60′ Karol Żelechowski), Paweł Jaroszyński, Damian Korneluk, Kamil Sawicki (20′ Gabriel Lipiec), Piotr Świder (63′ Patryk Czerniak), Leszek Waryszak, Robert Wojciechowski (78′ Arkadiusz Krasowski), Piotr Wojtal, Sebastian Wójcik (75′ Marek Matysiak), Marek Wójtowicz

Bramki

0:1 – Kacper Kurek 9′

0:2 – Aleksander Gustaw 29′

0:3 – Rafał Pietroń 31′

1:3 – Robert Wojciechowski 38′ (rzut karny)

1:4 – Aleksander Gustaw 60′

2:4 – Paweł Jaroszyński 69′

2:5 – Michał Kaleniec 90′ (rzut karny)

Żółte kartki:

Paweł Zdeb – Łukasz Daniel, Sebastian Wójcik

Wyjazd do Dorohuczy

Jutro meczem w Dorohuczy zakończymy rundę jesienną. Zwycięstwo pozwoli nam na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

KILKA SŁÓW O RYWALU

Historia Viru sięga 1965 roku. Na początku XXI wieku zespół grał w A klasie, ale w sezonie 2003/04 spadł do niższej ligi. Pobyt w klasie B trwał do sezonu 2009/10, w którym to dorohuczanie odzyskali status A-klasowca.

Początkowo zaliczali się do czołowych zespołów, a w kampanii 2011/12 zajęli nawet 3. miejsce. Lecz sezon 2014/15 zakończyli na pozycji ostatniej co oznaczało spadek do B klasy, której Vir od tej pory już nie opuścił.

Co więcej popadł w przeciętność zajmując w kolejnych sezonach miejsca: 6., 7., 10. i 8.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Z Virem zagraliśmy w szczęśliwym dla tej drużyny sezonie 2009/10 a potem w latach 2017-19. Bilans tych spotkań to 3 zwycięstwa Krężnicy i 3 zwycięstwa Viru a w bramkach 25:11 dla dorohuczan.

Ostatni mecz w maju 2019 roku w Dorohuczy wygrał Vir 5:1 (3:0) a gole zdobyli Paweł Jaroszyński, Robert Wojciechowski, Damian Korneluk, Marek Matysiak i Kamil Sawicki dla Viru oraz Michał Kaleniec dla Krężnicy Jarej.

ZMIANY KADROWE W VIRZE

Z drużyny odszedł jeden piłkarz, który nie został zgłoszony do rozgrywek.

Nowi piłkarze to:

 • Patryk Czerniak – wznowił treningi
 • Paweł Mietelski – Huragan Siostrzytów
 • Sebastian Wójcik – Trawena Trawniki

VIR W SEZONIE 2019/20 W SEZONIE 2019/20

W pierwszym meczu sezonu Vir przegrał z Legionem w Dąbrowicy 3:4. Kolejne spotkanie przyniosło zespołowi z Dorohuczy jedyne “uznane” zwycięstwo – 2:1 z Uniszowicami (dom). Jedyne “uznane” bo wprawdzie potem dorohuczanie pokonali u siebie Avenir 3:0, ale zapewne przez wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika zostali ukarani walkowerem.

Poza tym na koncie Viru jest jeszcze remis domowy 2:2 z Turką oraz porażki 1:2 w Siostrzytowie, 1:9 w Wierzchowiskach i 0:3 w Ciecierzynie.

Vir ma więc 4 punkty i jest na przedostatnim miejscu. Piłkarze tej drużyny zdobyli 10 goli z czego 3 Robert Wojciechowski, 2 Sebastian Wójcik a po 1 Łukasz Daniel, Paweł Jaroszyński, Damian Korneluk, Arkadiusz Krasowski i Marek Matysiak.

Mecz Vir – Krężnica Jara o 14:00 w Dorohuczy. Zbiórka tam o 13:00.

Krężnica Jara – Legion 1:1 (0:1)

Ostatni jesienny mecz u siebie zakończyliśmy remisem 1:1 (0:1).

Na pierwszy gol meczu Krężnica Jara – Legion trzeba było czekać do 41′ i był to gol, który wcale nie musiał paść. Oto najpierw jeden z obrońców w niegroźnej sytuacji sfaulował gracz z Tomaszowic tuż przed linią pola karnego. Rafał Pietroń wybił na róg piłkę uderzoną z rzutu wolnego a gdy doszło do zamieszania w polu karnym po wykonaniu tego sędzia dopatrzył się jakiegoś przewinienia piłkarza LZS-u i podyktował rzut karny. Doszło do pojedynku dwóch Pietroniów – Kamila z Legionu i Rafała z Krężnicy Jarej. Wygrał pierwszy z nich i goście prowadzili 1:0.

Gol wyrównujący padł w 77′ okolicznościach bardzo podobnych do pierwszego. Tak jak wpierw blisko linii pola karnego doszło do faulu – tym razem na naszym piłkarzu. Michał Kaleniec uderzył na bramkę i mimo muru zaskoczył Tomasz Poleszaka, któremu chyba nieco pracę utrudnili obrońcy zasłaniając mu widok.

Zyskaliśmy punkt a za tydzień w Dorohuczy powalczymy o kolejne. Jeśli wygramy wyprzedzimy Vir a także Legion, dla którego jesień już się skończyła oraz – być może – Uniszowice.

Bramki

0:1 – Kamil Pietroń 41′ (rzut karny)

1:1 – Michał Kaleniec 77′

Żółte kartki

Rafał Binek, Jan Miernowski, Radosław Rusinek – Piotr Stajszczak

Krężnica Jara:

Rafał PietrońPaweł Zdeb, Dawid Jędruch, Łukasz Kwiatkowski, Adrian Pałka (72′ Rafał Binek) – Jakub Talarek (83′ Damian Jędruch), Adrian Kubecki (65′ Aleksander Gustaw), Jan Miernowski (72′ Kamil Dąbrowski), Radosław RusinekMichał Kaleniec, Kacper Kurek (50′ Szymon Mendykowski)

Legion:

Tomasz Poleszak – Maciej Caboń, Krzysztof Godula, Marek Górecki (65′ Marcin Kawiak, 88′ Andrzej Gontarz ), Łukasz Lis, Dawid Mrozek (84′ Mariusz Bednarzczyk), Adam Ozimek, Kamil Pietroń, Rafał Saba, Krzysztof Sobczak (65′ Filip Kowalczyk), Piotr Stajszczak

Mecz z Legionem

Po przerwie wracamy na ligowe boiska aby w Niedrzwicy Kościelnej podjąć Legion Tomaszowice.

KILKA SŁÓW O RYWALU

Legion to jeden ze starszych klubów w naszej grupie – powstał w 1967 roku. Jest to też drużyna o bodaj najciekawszej, przynajmniej w XXI wieku, historii. Pierwsze cztery lata tomaszowiczanie spędzili w IV lidze. Potem po sezonie gry w klasie okręgowej Legion wycofał się z rozgrywek, wrócił na sezon do C klasy i znów się wycofał.

Od roku 2008 nastały dla Legionu czasy nieco lepsze. Już w pierwszym sezonie po zgłoszeniu do B klasy zespół uzyskał promocję do wyższej ligi i od razu będąc w A klasie zajął 2. miejsce. Potem jednak Legionowi wiodło się gorzej aż wreszcie po rundzie jesiennej sezonu 2016/17 wycofał się z ligi.

Dwa ostatnie sezony ekipa z Tomaszowic spędziła w II grupie B klasy i tam zaliczyła się go średniaków kończąc rozgrywki na 8. i 7. miejscu.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Z Legionem graliśmy w czasach gdy nasz zespół przebywał w A klasie. Doszło wówczas do 5 spotkań między obiema drużynami, a dodatkowo raz przyznano walkower dla Krężnicy Jarej po wcześniejszym wycofaniu się Legionu. Bilans to 3 wygrane Krężnicy – 1 remis – 2 zwycięstwa Legionu. W bramkach 14:11 dla LZS-u.

ZMIANY KADROWE W LEGIONIE

Z zespołu odeszło 14 piłkarzy, z których 10 nie zostało zgłoszonych do rozgrywek. Pozostali to Paweł Dajos i Kacper Lubisz, którzy trafili do Garbarni Kurów, Kamil Łukasik grający w UKS Śrem w poznańskiej A klasie oraz Patryk Łukasik – zawodnik Czarnych Pliszczyn

Nowi piłkarze to:

 • Krzysztof Godula – Roztocze Batorz
 • Marcin Kawecki – BKS Bogucin
 • Marcin Kawiak i Tomasz Poleszak – wznowili treningi
 • Jakub Klimek – KS Bronowice
 • Filip Kowalczyk i Michał Radczak – drużyna juniorów Legionu
 • Marcin Makowski – wznowił treningi, ostatni klub GLKS Głusk

LEGION W SEZONIE 2019/20

Legion zaczął sezon od zwycięstwa 4:3 z Virem (dom) i jest to jak na razie jedyne ich zwycięstwo w rozgrywkach. W kolejnych spotkaniach Legion zaliczył dwa domowe remisy 1:1 z Huraganem i 3:3 z Ciecierzynem oraz cztery porażki. Na wyjeździe po 0:2 z Uniszowicami i Avenirem, i 0:4 z Turką oraz u siebie 1:2 z Wierzchowiskami.

Na koncie Legionu jest 5 punktów, które dają mu 7. miejsce. Zespół zdobył 9 goli a liderem strzelców z 3 bramkami jest Piotr Stajszczak. Po golu dołożyli zaś Kareem Al-Shawerdi, Marek Górecki, Marcin Kawecki, Filip Kowalczyk, Jakub Przystupa i Krzysztof Sobczak.

Mecz Krężnica Jara – Legion w niedzielę o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej.

Ciecierzyn – Krężnica Jara 1:3 (0:2)

Krężnica Jara
Rafał Pietroń (46′ Łukasz Biskup) – Paweł Zdeb, Łukasz Kwiatkowski, Dawid Jędruch, Adrian Pałka (48′ Aleksander Gustaw) – Michał Kaleniec, Adrian Kubecki (46′ Adam Kępowicz), Jan Miernowski, Radosław RusinekSzymon Mendykowski, Kacper Kurek (75′ Damian Jędruch)

Ciecierzyn
Marcin Cygan – Kamil Paradowski, Marek Korolczuk, Kacper Winiarczyk (6′ Artur Górski), Marcin Bosek – Paweł Chilimoniuk, Zbigniew Flor (46′ Jarosław Karpiński), Łukasz Pankowski (83′ Damian Gradziuk), Robert Sidor, Patryk Borawski – Kamil Pankowski

Bramki
0:1 – Adrian Kubecki 8′
0:2 – Michał Kaleniec 32′
0:3 – Radosław Rusinek 81′
1:3 – Kamil Pankowski 90′

Żółte kartki 
Jarosław Karpiński, Kamil Paradowski – Kacper Kurek, Jan Miernowski, Paweł Zdeb

Czerwona kartka
Jan Miernowski 89′ (za dwie żółte)

Wyjazd do Ciecierzyna

W VI kolejce czeka nas wyjazd do Ciecierzyna

KILKA SŁÓW O RYWALU

KS Ciecierzyn powstał w 2003 roku. Po dwóch sezonach w B klasie zespół wywalczył awans do A klasy. W tej lidze największym sukcesem Ciecierzyna było III miejsce w sezonie 2014/15.

Łącznie Ciecierzyn spędził w A klasie trzynaście sezonów i ostatni był pechowy. Z dorobkiem 18 punktów drużyna zajęła ostatnie miejsce i spadła do B klasy.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Dotąd rozegrano sześć meczów Ciecierzyna z Krężnicą Jarą. W nich 4 razy wygrywała Krężnica Jara a 2 razy Ciecierzyn. W bramkach jest 12:9 dla Ciecierzyna.

ZMIANY KADROWE W CIECIERZYNIE

Z drużyny odeszło 10 zawodników. Ośmiu nie zostało zgłoszonych do rozgrywek a dwaj – Piotr Ponikiewski i Ernest Tatara gra obecnie w Czarnych Pliszczyn.

Nowi piłkarze to:

 • Krzysztof Chilimoniuk – KS Uniszowice
 • Dawid Paradowski – wznowił treningi
 • Sebastian Świątek – Krzczonovia

CIECIERZYN W SEZONIE 2019/20

Ciecierzyn zaczął sezon od dwóch zwycięstw – 5:4 z Huraganem (dom) i 3:1 z Turką (mecz w Ciecierzynie, Turka gospodarzem) a następnie uległ 2:4 Wierzchowiskom (dom) i 2:3 Avenirowi (wyjazd). Z 6 punktami zajmuje 5. miejsce.

Z 12 strzelonych goli po 2 mają na koncie Bartłomiej Kuszpit, Kamil Pankowski, Łukasz Pankwski i Radosław Woleń a po 1 Patryk Borawski, Vadym Dorotyuk, Robert Sidor i Kacper Winiarczyk.

Mecz Ciecierzyn – Krężnica Jara o 14:00 w Ciecierzynie

Kamil Dąbrowski wraca po latach

Po wieloletniej przerwie do składu LZS Krężnica Jara wraca Kamil Dąbrowski.

Ten obecnie 32 letni napastnik trafił do naszego zespołu w roku 2009 i w pierwszym sezonie należał do podstawowych zawodników. Z 9 zdobytymi golami był też naszym najlepszy strzelcem.

W kolejnych sezonach tj. 2010/11 i 2011/12 grał już mniej a w 2011 na kilka lat przerwał treningi.

Dąbrowski to 28. zawodnik w obecnej kadrze LZS-u.

Krężnica Jara – Avenir 0:2 (0:1)

Przegraliśmy mecz z Avenirem 0:2 (0:1)

Do wyrażenia “przegraliśmy mecz” musimy się w tym sezonie przyzwyczaić. Oparcie składu na młodych piłkarzach, problemy kadrowe, słabość w ataku – m.in to sprawia, że ustępujemy innym zespołom. W meczu z Avenirem sama nasza nie była zła. Brakowało głównie sił i kiepsko radziliśmy sobie w przodzie.

Goście wynik otworzyli w 26′ po strzale Zbigniewa Próchno. Z kolei w 81′ ich akcję lewą stroną boiska skutecznie wykończył Cezary Piskorek. Poza tym Avenir miał jeszcze parę okazji na zmianę wyniku.

My najbardziej możemy żałować szansy, którą w 70′ miał Szymon Mendykowski.

Za tydzień wyjazd do Ciecierzyna.

SKŁAD

Rafał Pietroń (81′ Łukasz Biskup) – Rafał Binek, Łukasz Kwiatkowski (85′ Czesław Rak), Paweł Zdeb, Adrian PałkaJakub Talarek, Adam Kępowicz, Radosław Rusinek, Rafał Samolej(70′ Aleksander Gustaw) – Michał Kaleniec, Szymon Mendykowski

AVENIR

Damian Siczek – Mateusz Pawelec (70′ Wojciech Woźniak), Paweł Kołodziej, Robert Misztal, Przemysław Szyszka, Dawid Kłapeć, Krzysztof Wrona (57′ Wiktor Paluch), Dawid Wyrostek (84′ Krzysztof Gołaszewski), Adam Kosiarczyk, Zbigniew Próchno (75′ Marcin Banach (87′ Michał Zdybel)), Cezary Piskorek (88′ Mateusz Gałuszewski)

Bramki
0:1 – Zbigniew Próchno 26′
0:2 – Cezary Piskorek 81′

Żółte kartki
Łukasz Kwiatkowski, Szymon Mendykowski

Mecz z Avenirem

W V kolejce do Niedrzwicy Kościelnej zawita Avenir Jabłonna

KILKA SŁÓW O RYWALU

Avenir powstał w roku 1993 i dość szybko bo już w sezonie 1994/95 uzyskał awans do A klasy. Na tym poziomie zespół z Jabłonnej grał przez ponad 20 lat kilka razy zajmując miejsca na podium. Przygodę z A klasą zakończył (a może przerwał) Avenir w sezonie 2016/17. Trafił wówczas do barażów o utrzymanie, w których – dość nieszczęśliwie bo przez mniejszą liczbę goli zdobytych na wyjeździe – uległ GKS Modliborzyce.

W B klasie Avenir jest na razie regularny – dwa razy kończył na 3. miejscu.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Z Avenirem po raz pierwszy zmierzyliśmy się w sezonie 1995/96. Potem długie lata oni spędzali w A klasie a my na niższym poziomie, gdzie mieliśmy okazję rywalizować z Avenirem II. Od sezonu 2014/15 znów gramy z Avenirem w jednej lidze – najpierw w A klasie potem w B klasie.

Za nami 12 meczów z Avenirem. Ich bilans to 4 zwycięstwa LZS-u – 1 remis – 7 zwycięstw Aveniru. W bramkach jest 23:19 dla ekipy z Jabłonnej.

Ostatni mecz między nami a Avenirem odbył się w maju 2019 w Niedrzwicy Kościelnej i Avenir wygrał 3:0 (2:0). Dwie bramki zdobył Marek Stefańczuk a jedną Marcin Banach.

ZMIANY KADROWE W AVENIRZE

Z drużyny odeszło trzech piłkarzy. Bartłomiej Tatara i Sebastian Król nie zostali zgłoszeni a Marek Stefańczuk wrócił z wypożyczenia do Spółdzielcy Siedliszcze.

Nowi zawodnicy to:

 • Jakub Kiciński – wznowił treningi
 • Paweł Kołodziej – wznowił treningi, ostatnio w Błękitnych Kierz w sezonie 2014/15)
 • Wiktor Paluch – wznowił treningi, ostatnio w Sokole Konopnica w sezonie 2014/15
 • Mateusz Wójtowicz – wznowił treningi

AVENIR W SEZONIE 2019/20

Za Avenirem trzy mecze. Dwa razy nasz przeciwnik przegrywał – po 1:2 z Turką (dom) i Wierzchowiskami (wyjazd) a raz zwyciężył – 3:2 z Ciecierzynem (dom). Po czterech kolejkach ma w dorobku 3 punkty i jest na 8. czyli przedostatnim miejscu. Zespół zdobył 5 goli, z czego po 2 Adam Kosiarczyk i Dawid Wyrostek a 1 – Artur Mrozik.

Mecz Krężnica Jara – Avenir w niedzielę o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej