Zmiany w terminarzach

LZPN podał terminy kolejek odwołanych z powodu zagrożenia epidemicznego.

W klasie B 12. kolejkę (dom GKS Niedźwiada) rozegramy 30 kwietnia a 13. kolejkę (wyjazd Wodnik Uścimów) – 13 czerwca.

W LLMS gr. I 12 kolejkę (wyjazd Sygnał Chodel) zaplanowano na 12 maja a 13. kolejkę (wyjazd Wisła Jóżefów) na 26 czerwca.

W LLMS gr II 10. kolejkę (dom Zawisza Garbów) przełozono na 19 czerwca.

Wracamy do gry

Dobre wieści napłynęły dziś z LZPN. Jak się okazuje możliwe będą nie tylko treningi i rozgrywki młodzieżowe oraz treningi seniorów, ale do gry wraca też B  klasa.

Oto pełna treść komunikatu umieszczonego na stronie LZPN

Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z wejściem w życie w dniu 16 kwietnia 2021 r. przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od dnia 16 kwietnia 2021 r. możliwe jest uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy (zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób).

Od 16 kwietnia możliwe jest również uprawianie sportu seniorów-amatorów w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób  na boisku – tj. zarówno podczas meczów jak i treningów piłkarskich.

Pismo Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące obowiązujących obostrzeń: POBIERZ

Treść rozporządzenia:https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000070001.pdf

W związku z powyższym od 19 kwietnia 2021 r. wznowione zostają wszystkie rozgrywki zgodnie z n/w zasadami:

  1. rozgrywki będą odbywać się zgodnie z aktualnym terminarzem
  2. wydłużono zakończenie rozgrywek (w razie potrzeby) do terminu 19/20 lub 26/27 czerwca 2021 r.
  3. zaplanowane w terminach 20 marca – 18 kwietnia 2021 r. mecze zaległe zostały przełożone na inne terminy, które zostały wprowadzone do systemu Extranet
  4. za zgodą obu klubów (para meczowa) istnieje możliwość rozegrania zaległych meczów w terminach innych niż zaproponowane przez Wydział Gier LZPN/Komisji Gier w Oddziale LZPN

Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego na obiektach sportowych oraz rozgrywania meczów bez udziału publiczności.

Należy podkreślić, że zgodnie z treścią wcześniejszych rozporządzeń:
1) podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzenia sportowego (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym):
a) dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne,
b) zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
c) dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
d) zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami;
2) osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.
Czyli zaczynamy w weekend 24-25 kwietnia.
  • seniorzy 25 kwietnia domowym meczem z Huraganem Siostrzytów,
  • młodzicy Siergieja Michajłowa 24 kwietnia wyjazdem do Wisły Annopol
  • młodzicy Huberta Śpiewaka 24 kwietnia wyjazdem do Piotrcovii Piotrków
  • orlicy turniejem 24-25 kwietnia i meczami z LKS Poniatowa Wieś i Stalą Poniatowa.

O zmianach w terminarzach poinformuję w osobnym wpisie.

 

Złagodzenie obostrzeń covidowych

Od 19 kwietnia nieco łagodniejsze będą obostrzenia dotyczące pandemii koronawirusa.

Z rzeczy dla nas istotnych możliwe będzie współzawodnictwo dzieci i młodzieży prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy oraz uprawianie sportu na świeżym powietrzu dla maksymalnie 25 osób.

Oznacza to, że po 19 kwietnia wznawiamy treningi dla wszystkich grup działających w naszym klubie. Oprócz tego od 24 kwietnia ruszają rozgrywki młodzieżowe. Natomiast nie ma jeszcze decyzji dotyczącej wznowienia rozgrywek w klasie B.

Start rozgrywek ponownie przesunięty

Przedłużenie obostrzeń związanych z pandemią sprawiło, że później niż planowano ruszą rozgrywki ligowe.

Wg obecnego stanu pierwszy mecz w  B klasie rozegramy 25 kwietnia i będzie to spotkanie 14. kolejki, w którym podejmiemy Huragan Siostrzytów, .

W LLMS I zaczniemy 24 czerwca wyjazdem do Wisły Annopol.

W LLMS II start przewidziano na 24 kwietnia i czeka nas wówczas wyjazd do Piotrcovii Piotrków.

U orlików starszych wypadł planowany na 17/18 kwietnia turnniej organizowany przez nas. Tu zaczniemy od turnieju 24/25 kwietnia organizowanego przez LKS Poniatowa Wieś.

Franciszek Drążkowski i Krzysztof Jarnicki w naszym składzie

Drużynę seniorów LZS Krężnica Jara wzmocnili dwaj nowi gracze.

Urodzony w 2001 roku Franciszek Drążkowski zaczynał i przez kilka sezonów grał w Widoku Lublin a następnie trtafił do zespołu juniorów starszych POM-u Iskry Piotrowice, ale w tej drużynie nie zagrał. W meczach sparingowych Drążkowski grał zazwyczaj jako prawy obrońca, ale zdarzyło mu się też zagrać na prawej pomocy. Co warte podkreślenia nowy nabytek mieszka w Krężnicy Jarej, a więc mamy w składzie więcej zawodników z naszej gminy.

Mający 32 lata Krzysztof Jarnicki to wychowanek Sygnału Lublin, ale najdłużej związany był z KS Bronowice, gdzie był jednym z podstawowywch zawodników. W sezonie 2019/20 ponownie był piłkarzem A klasowego Sygnału, w barwach którego zagrał w 5 meczach, w tym 1 w podstawowym składzie i zdobył 1 gola. “Jojo” w sparingach grywał zazwyczaj jako prawy pomocnik, ale też wystąpił w ataku.

 

Opóźniony start rundy wiosennej w klasie B

Również w B klasie runda wiosenna zacznie się później jak planowano.

W mailu od LZPN możemy przeczytać:
Szanowni Państwo !
Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Zarządu LZPN w związku z aktualną sytuacja epidemiologiczną  w kraju(obowiazujace obostrzenia) podjął  decyzję o zmianie terminu 12 kolejki II rundy sezonu 2020/2021  w rozgrywkach Klasy B Grupa 1 -3  wyznaczonej terminarzem 10.04.2021 na dzień 30.04.2021 godz.18:00 (piątek). 
Przełożone mecze z tej kolejki mogą być rozgrane  również w terminie 01.05. 2021(powinna być zachowana  zasada 48 godzin  od zakończenia ostatniego meczu do  rozpoczęcia kolejnego meczu).
Mecze  w terminie 01.05.2021 mogą się odbyć za zgodą obu drużyn
Np: mecz planowany w dniu 01.05.2021 na godz. 12:00 kolejny może być planowany 03.05.2021 najwcześniej o godz:14:00
 
Jednocześnie informuję, że WG LZPN na bieżąco będzie informował  zainteresowane  Kluby o  kolejnych decyzjach dotyczących rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej
Ponadto informuje, że okienko transferowe klasie B zostaje automatycznie przedłużone do dnia 17.04.2021 godz 23.59
W przypadku jakichkolwiek pytań czy  wątpliwości pozostaje w dyspozycji
Leszek Wójcik
WG LZPN

 

Oznacza to, że rundę wiosenną rozpoczniemy zaplanowanym na 18 kwietnia wyjazdowym meczem z Wodnikiem Uścimów.

Start rundy w LLMS gr. I przesunięty

Z terminarza podanego na stronie LZPN wynika, że runda wiosenna w I grupie LLMS zacznie się później niż planowano.

Pierwotnie runda w tej lidze miała rozpocząć się 10-11 kwietnia a nas tego dnia czekał wyjazd do Sygnału Chodel. Według aktualnego terminarza początek rundy zaplanowano na 17-18 kwietnia  a więc zaczniemy od wyjazdowego spotkania z Wisłą Józefów.

 

Dzieci na meczu Estonia – Czechy

Nielada gratkę zafundował naszyn dzieciom trener Siergiej Michajłow.

Grupa chłopców z LZS Krężnica Jara: Alex Chyła, Filip Tuziemski, Kacper Bartoś, Patryk Matlakowski, Franek Selegrat, Mateusz Wąsik, Jakub Wątróbka, Oskar Bednarz, Mateusz Mielnik i Filip Kozak została zaproszona do asystowania podczas rozgrywanego na Arenie Lublin meczu eliminacji MŚ Katar 2022 Estonia – Czechy. Spotknie dostarczyło sporo wrażeń bo padło aż osiem goli a Czesi wygrali 6:2.

Zapraszam do oglądania zdjęć z tego meczu:

Rozgrywki i treningi zawieszone do 9 kwietnia

Obostrzenia związane z covid-19 dotknęły też sport dzieci i młodzieży

Na swojej stronie LZPN umieścił komunikat

ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE ZAWIESZONE DO DNIA 9 KWIETNIA – ZAWODOWCY I STYPENDYŚCI MOGĄ GRAĆ

Niestety aż do 9 kwietnia jesteśmy zmuszeni zawiesić treningi także dla naszych grup dziecięcych. Szczęście w nieszczęściu, że zmagania w ligach młodzików i turniejach orlików ruszają po tej dacie. Oby po tym czasie choć trochę zluzowano restrykcje.

 

 

Znamy terminarz orlików

Ogłoszony został terminarze turniejów orlików starszych.

Wiosenne rozgrywki odbędą się w sześciu terminach a w każdym z nich odbędą się dwa turnieje z udziałem trzech lub czterech zespołów. Nasz klub został wytypowany jako organizator dwóch turniejów: 17/18 kwietnia oraz 05/06 czerwca.

Z terminarzem naszych orlików można zapoznać się tu: Orlik Starszy -> Drużyna -> Mecze