LZS Krężnica Jara – KS Serniki 4:1 (2:0)

Wreszcie odnieśliśmy pierwsze wiosenne zwycięstwo. Jednak wbrew temu co sugeruje wynik nie był to łatwy mecz.

Do spotkania z KS Serniki przystąpiliśmy z osłabieniami w każdej formacji, ale zmiennicy wypadli świetnie co dało nam wysokie, choć nie bez trudu wywalczone zwycięstwo. Prowadzenie uzyskaliśmy w 12′ a gol był efektem dwójkowej akcji Jakuba Siedleckiego i Kacpra Kurka. W jej finale pierwszy z nich dośrodkował z lewej strony a drugi z bliska trafił do bramki gości.

W 28′ było 2:0 a bramkę tę w znacznym stopniu zawdzięczamy pechowi przyjezdnych. Po ich aucie w okolicach środka boiska jeden z nich nie trafił w piłkę, sytuację próbował ratować jego kolega, ale bez powodzenia i w rezultacie Kurek wyszedł sam na sam i płaskim strzałem podwyższył wynik. Prowadzeniem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Ważna dla przebiegu meczu była 55′. Wówczas po naszym ataku lewym skrzydłem bramkarz gości interweniował ręką poza polem karnym, ale sędzia potraktował go bardzo łaskawie i ukarał jedynie żółtą kartką. Spotkało z naszym zdecydowanym sprzeciwem, tym bardziej, że piłka po jego zagraniu i tak znalazał się w bramce. Szczęśliwie Aleksadner Gustaw z wolnego uderzył w samo okienko i było 3:0.

W 62′ akcję przeprowadził KS Serniki i po podaniu z prawej strony w pole karne Karol Jóźwiak pokonał Arkadiusza Miturę. W odpowiedzi w 76′ po ataku lewą stroną nasz zawodnik podał do wychodzącego na dobrą pozycję Gustawa, który przerzucił piłkę nad bramkarzem gości. Skończyło się więc naszym zwycięstwem 4:1.

Skład:

Arkadiusz Mitura – Michał Jaśkowski, Paweł Zdeb, Łukasz Kwiatkowski, Mateusz Górza – Aleksadner Gustaw (85′ Łukasz Śledzicki), Adam Kępowicz, Radosław Rusinek, Grzegorz Stępniowski – Jakub Siedlecki (83′ Rafał Pietroń), Kacper Kurek (62′ Cezary Górza)

Bramki:

  • 1:0 – Kacper Kurek 12′
  • 2:0 – Kacper Kurek 28′
  • 3:0 – Aleksander Gustaw 55′
  • 3:1 – Karol Jóźwiak 62′
  • 4:1 – Aleksander Gustaw 76′

Żółte kartki:

Grzegorz Stępniowski, Łukasz Śledzicki – Mateusz Stępień

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *