LZS Krężnica Jara razem z Heksą Niedrzwica Duża

Początek 2021 roku jest dla naszego klubu bardzo ważny. Oto bowiem podjęlismy współpracę z KS Heksa Niedrzwica Duża a jej efektem jest przejęcie sekcji piłkarskich tego klubu.

Heksa Niedrzwica Duża to działający od od kilku lat klub, w którym dotąd działały sekcje tenisa stołowego oraz piłki nożnej. W tej drugiej dyscyplinie Heksa zajmowała się szkoleniem dzieci i młodzieży.

Od pewnego czasu trwała swego rodzaju współpraca między naszym klubem a Heksą. Trenerem – koordynatorem a także opiekunem dwóch grup w Heksie był znany z pracy u nas Siergiej Michajłow, jego młodzicy grywali sparingi z naszymi młodzikami Huberta Śpiewaka, zaś kilku piłkarzy kończących z racji wieku grę w Heksie trafiło do naszej drużyny seniorów. Z obecnej kadry zawodnikami Heksy byli Dominik Bielecki, Aleksander Gustaw i Adrian Pałka a z byłych piłkarzy grali tam: Łukasz Biskup, Mikołaj Duda, Szymon Mendykowski i Jakub Talarek.

Wreszcie w niedrzwickim klubie postanowiono skupić się na tenisie stołowym a zespoły piłkarskie przekazać komuś innemu. Biorąc pod uwagę dobre relacje łączące Heksę i LZS trudno się dziwić, że to do nas one trafiły.

Tym samym w rundzie wiosennej w rozgrywkach wezmą udział aż cztery. drużyn grających pod szyldem LZS Krężnica Jara.

  • seniorzy w klasie B – trener Siergiej Michajłow
  • młodzicy starsi (ur. w 2008 i młodsi) w LLMS gr. I – trener Siergiej Michajłow
  • młodzicy starsi (ur. w 2008 i młodsi) w LLMS gr. II – trener Hubert Śpiewak
  • orlicy starsi (ur. w 2010 i młodsi) w turniejach LZPN – trener Radosław Stec

Oprócz tego pod okiem trenera Michajłowa trenuje drużyna żaków starszych (ur. w 2012 i młodsi), ale z jej zgłoszeniem do rozgrywek jeszcze się wstrzymujemy.

Trwa dopełnianie formalności dotyczących przejęcia przez nas sekcji piłkarskie z Heksy. Trwają również prace na nasze stronie, które mają ją dostosować do nowych realiów. Pojawił się już dział poświęcony drużynie młodzików starszych, gdzie – jak na razie – można zapoznać się z wynikami i tabelą I grupy LLMS.

Zapraszam też na fanpage, który jest dedykowany naszym drużynom młodzieżowym LZS Krężnica Jara – grupy młodzieżowe gminy Niedrzwica Duża.,

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *