LZS Krężnica Jara – Wodnik Uścimów 2:0 (1:0)

W pierwszym domowym meczu pokonaliśmy Wodnika Uścimów 2:0 (1:0)

Skład:

Arkadiusz Mitura – Paweł Zdeb, Łukasz Kwiatkowski, Dominik Bielecki, Michał Jaśkowski (57′ Michał Kaleniec) – Aleksander Gustaw (50′ Michał Woźniak), Adam Kępowicz (68′ Kacper Pelczarski), Radosław Rusinek, Grzegorz Stępniowski – Łukasz Śledzicki, Kacper Kurek (27′ Rafał Pietroń, 90′ Czesław Rak)

Bramki:

  • 1:0 – Radosław Rusinek 43′
  • 2:0 – Michał Kaleniec 90′ (rzut karny)

Żółte kartki:

Łukasz Kwiatkowski – Kacper Bielecki

Wygrana nad nowicjuszami nie przyszła łatwo, bo Wodnik potrafił stworzyć (sam czy z naszą pomocą) kilka groźnych okazji. Np. już w 8′ po rzucie rożnym strzał głową obronił Arkadiusz Mitura a dobitka była niecelna. Kolejne szanse goście mieli w 32′ i w 34′. Z kolei w 38′ przyjezdni domagali się rzutu karnego za faul w naszym polu karnym.

Co nie udało się Wodnikowi zrobiła Krężnica Jara. W 43′ piłkę dostał grający na prawej pomocy Aleksander Gustaw a następnie zagrał ją do przodu do Radosława Rusinka. Środkowy pomocnik uciekł obrońcom i mając przed sobą jedynie bramkarza uderzył nisko i skutecznie otwierając wynik meczu.

Jeszcze przed przerwą mogliśmy pogrążyć gości, ale szansy na bramkę nie wykorzystał Łukasz Śledzicki. Było więc 1:0.

Po przerwie prawie do końca nie było wiadomo jaki będzie wynik bo obie drużyny miały swoje okazje. Szansę na bramkę „stadiony świata” miał w 73′ Śledzicki, który po rzucie rożnym uderzył z przewrotki, ale bramkarz odbił piłkę.

Mecz rozstrzygnął się w 90′. Prawym skrzydłem zaatakował Michał Woźniak, który podał do Michała Kaleńca a obrońca Wodnika sfaulował naszego napastnika. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i ustalił wynik meczu na 2:0.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *