Mecz z Avenirem

W V kolejce do Niedrzwicy Kościelnej zawita Avenir Jabłonna

KILKA SŁÓW O RYWALU

Avenir powstał w roku 1993 i dość szybko bo już w sezonie 1994/95 uzyskał awans do A klasy. Na tym poziomie zespół z Jabłonnej grał przez ponad 20 lat kilka razy zajmując miejsca na podium. Przygodę z A klasą zakończył (a może przerwał) Avenir w sezonie 2016/17. Trafił wówczas do barażów o utrzymanie, w których – dość nieszczęśliwie bo przez mniejszą liczbę goli zdobytych na wyjeździe – uległ GKS Modliborzyce.

W B klasie Avenir jest na razie regularny – dwa razy kończył na 3. miejscu.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Z Avenirem po raz pierwszy zmierzyliśmy się w sezonie 1995/96. Potem długie lata oni spędzali w A klasie a my na niższym poziomie, gdzie mieliśmy okazję rywalizować z Avenirem II. Od sezonu 2014/15 znów gramy z Avenirem w jednej lidze – najpierw w A klasie potem w B klasie.

Za nami 12 meczów z Avenirem. Ich bilans to 4 zwycięstwa LZS-u – 1 remis – 7 zwycięstw Aveniru. W bramkach jest 23:19 dla ekipy z Jabłonnej.

Ostatni mecz między nami a Avenirem odbył się w maju 2019 w Niedrzwicy Kościelnej i Avenir wygrał 3:0 (2:0). Dwie bramki zdobył Marek Stefańczuk a jedną Marcin Banach.

ZMIANY KADROWE W AVENIRZE

Z drużyny odeszło trzech piłkarzy. Bartłomiej Tatara i Sebastian Król nie zostali zgłoszeni a Marek Stefańczuk wrócił z wypożyczenia do Spółdzielcy Siedliszcze.

Nowi zawodnicy to:

  • Jakub Kiciński – wznowił treningi
  • Paweł Kołodziej – wznowił treningi, ostatnio w Błękitnych Kierz w sezonie 2014/15)
  • Wiktor Paluch – wznowił treningi, ostatnio w Sokole Konopnica w sezonie 2014/15
  • Mateusz Wójtowicz – wznowił treningi

AVENIR W SEZONIE 2019/20

Za Avenirem trzy mecze. Dwa razy nasz przeciwnik przegrywał – po 1:2 z Turką (dom) i Wierzchowiskami (wyjazd) a raz zwyciężył – 3:2 z Ciecierzynem (dom). Po czterech kolejkach ma w dorobku 3 punkty i jest na 8. czyli przedostatnim miejscu. Zespół zdobył 5 goli, z czego po 2 Adam Kosiarczyk i Dawid Wyrostek a 1 – Artur Mrozik.

Mecz Krężnica Jara – Avenir w niedzielę o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *