Mecz z Legionem

Po przerwie wracamy na ligowe boiska aby w Niedrzwicy Kościelnej podjąć Legion Tomaszowice.

KILKA SŁÓW O RYWALU

Legion to jeden ze starszych klubów w naszej grupie – powstał w 1967 roku. Jest to też drużyna o bodaj najciekawszej, przynajmniej w XXI wieku, historii. Pierwsze cztery lata tomaszowiczanie spędzili w IV lidze. Potem po sezonie gry w klasie okręgowej Legion wycofał się z rozgrywek, wrócił na sezon do C klasy i znów się wycofał.

Od roku 2008 nastały dla Legionu czasy nieco lepsze. Już w pierwszym sezonie po zgłoszeniu do B klasy zespół uzyskał promocję do wyższej ligi i od razu będąc w A klasie zajął 2. miejsce. Potem jednak Legionowi wiodło się gorzej aż wreszcie po rundzie jesiennej sezonu 2016/17 wycofał się z ligi.

Dwa ostatnie sezony ekipa z Tomaszowic spędziła w II grupie B klasy i tam zaliczyła się go średniaków kończąc rozgrywki na 8. i 7. miejscu.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Z Legionem graliśmy w czasach gdy nasz zespół przebywał w A klasie. Doszło wówczas do 5 spotkań między obiema drużynami, a dodatkowo raz przyznano walkower dla Krężnicy Jarej po wcześniejszym wycofaniu się Legionu. Bilans to 3 wygrane Krężnicy – 1 remis – 2 zwycięstwa Legionu. W bramkach 14:11 dla LZS-u.

ZMIANY KADROWE W LEGIONIE

Z zespołu odeszło 14 piłkarzy, z których 10 nie zostało zgłoszonych do rozgrywek. Pozostali to Paweł Dajos i Kacper Lubisz, którzy trafili do Garbarni Kurów, Kamil Łukasik grający w UKS Śrem w poznańskiej A klasie oraz Patryk Łukasik – zawodnik Czarnych Pliszczyn

Nowi piłkarze to:

  • Krzysztof Godula – Roztocze Batorz
  • Marcin Kawecki – BKS Bogucin
  • Marcin Kawiak i Tomasz Poleszak – wznowili treningi
  • Jakub Klimek – KS Bronowice
  • Filip Kowalczyk i Michał Radczak – drużyna juniorów Legionu
  • Marcin Makowski – wznowił treningi, ostatni klub GLKS Głusk

LEGION W SEZONIE 2019/20

Legion zaczął sezon od zwycięstwa 4:3 z Virem (dom) i jest to jak na razie jedyne ich zwycięstwo w rozgrywkach. W kolejnych spotkaniach Legion zaliczył dwa domowe remisy 1:1 z Huraganem i 3:3 z Ciecierzynem oraz cztery porażki. Na wyjeździe po 0:2 z Uniszowicami i Avenirem, i 0:4 z Turką oraz u siebie 1:2 z Wierzchowiskami.

Na koncie Legionu jest 5 punktów, które dają mu 7. miejsce. Zespół zdobył 9 goli a liderem strzelców z 3 bramkami jest Piotr Stajszczak. Po golu dołożyli zaś Kareem Al-Shawerdi, Marek Górecki, Marcin Kawecki, Filip Kowalczyk, Jakub Przystupa i Krzysztof Sobczak.

Mecz Krężnica Jara – Legion w niedzielę o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *