Mecz z LKP Turka

W III kolejce czeka nas domowy mecz z LKP Turka

KILKA SŁÓW O RYWALU

Historia zespołu z Turki rozpoczęła się w 2003 roku. W pierwszych latach rywalizował on w klasie C a w sezonie 2008/09 uzyskał awans do klasy B.

W sezonie 2014/15 Turka osiągnęła największy w historii sukces – awans do A klasy. Na tym poziomie LKP występowało przez dwa lata, zajmując kolejno 9. i 11. miejsce. To ostatnie w sezonie reformy rozgrywek oznaczało spadek do klasy B.

W pierwszym sezonie po powrocie na najniższy poziom nasi rywale radzili sobie bardzo przeciętnie – w stawce jedenastu drużyn byli na miejscy 8. Lecz kolejna kampania była bardziej udana bo Turka z dorobkiem 42 punktów zajęła 2. pozycję i uzyskała prawo gry w barażach o awans. Tam, mimo wyjazdowego zwycięstwa 1:0 z Kadetem Lisów ostatecznie uległa ekipie spod Lubartowa.

MECZE Z LZS KRĘŻNICA JARA

Dotąd odbyło się 10 meczów ligowych między Turką a Krężnicą Jarą. Bilans tych spotkań to 5 zwycięstw Krężnicy Jarej – 2 remisy – 3 zwycięstwa Turki. Bramki 25:23 dla Krężnicy Jarej.

Ostatnie mecz między jutrzejszymi przeciwnikami został rozegrany w Niedrzwicy Kościelnej w kwietniu 2019. Było wtedy 1:1 (1:1) po golach Michała Kaleńca dla LZS-u i Przemysława Małaja dla LKP.

ZMIANY KADROWE W LKP TURKA

Z drużyny odeszło 12 piłkarzy, a wśród nich 10 nie zostało zgłoszonych do rozgrywek. Poza tym Mateusz Stefański został zawodnikiem Kadetu Lisów a Krzysztof Niedźwiedź gra w Stoku Zakrzówek.

Bieżące rozgrywki LKP rozpoczęło od zwycięstwa 2:1 w Jabłonnej, a potem przegrało w Ciecierzynie 1:3. Dodam, że nie mający własnego boiska LKP w typ drugim meczu pełniło rolę gospodarza.

Nowi zawodnicy to:

  • Jarosław Golba – ponownie zgłoszony, ostatnio w LKP Turka w sezonie 2017/18
  • Marek Kowalczyk – wznowił treningi, ostatnio w Madjanie-Marina Zemborzyce w sezonie 2012/13
  • Paweł Prus – wznowił treningi, ostatnio w LKP Turka w sezonie 2016/17

TURKA W SEZONIE 2019/20

Bieżące rozgrywki LKP rozpoczęło od zwycięstwa 2:1 w Jabłonnej, a potem przegrało w Ciecierzynie 1:3. Dodam, że nie mający własnego boiska LKP w typ drugim meczu pełniło rolę gospodarza.

Po dwóch seriach Turka z dorobkiem 3 punktów zajmuje miejsce 6.

Najlepszy strzelec drużyny to Piotr Rycek – 2 gole, a do tego bramkę dołożył Hubert Krawczyk.

Mecz Krężnica Jara – Turka zostanie rozegrany 15 września o 11:00 w Niedrzwicy Kościelnej.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *