Mecz z Wodnikiem Uścimów

Jutro LZS Krężnica Jara rozegra pierwszy w tym sezonie mecz domowy a przeciwnikiem będzie Wodnik Uścimów.

W rozgrywkach ligowych Wodnik zadebiutował w sezonie 2006/07 a już w swojej drugiej kampanii wywalczył awans do A klasy. Na wyższym poziome uścimowianie spędzili sześć sezonów a największym sukcesem było zajęcie 7. miejsca w sezonach 2008/09, 2009/10 i 2012/13.

Rok 2012 okazał się dla Wodnika bardzo smutny bo tragiczną śmierć poniósł jego prezes Zenon Oniszczuk. Bez niego zespół najpierw nie poradził sobie z utrzymaniem w A klasie, a następnie przetrwał tylko sezon w klasie B i wycofał się z rozgrywek.

Na powrót piłki czekano w Uścimowie cztery lata – w sezonie 2019/20 w rozgrywkach wzięli udział młodzicy starsi Wodnika. Natomiast piłka seniorska wróciła do Wodnika w tym roku. Ligowy debiut nie wypadł udanie bo uścimowianie na swoim boisku ulegli Huraganowi Siostrzytów 1:4 (0:0) a pierwszą po reaktywacji bramkę strzelił Jan Skowronek.

Pewnym „smaczkiem” jutrzejszego meczu będzie spotkanie dwóch osób pamiętających ostatnie ekstraklasowe sezony Motoru Lublin, czyli naszego trenera Siergieja Michajłowa i trenera Wodnika Zbigniewa Grzesiaka. Jako zawodnik szkoleniowiec uścimowian rozegrał 141 meczów i zdobył ponad 33 bramki dla Motoru Lublin1 oraz 50 meczów i 12 goli dla Legii Warszawa2, grał m.in w austriackiej Bundeslidze, GKS Bełchatów i Górniku Łęczna3.

Mecz rozpocznie się o 11:00.


1 za: http://www.niescioruk.ppa.pl/motor/zawm/zgrzesia.htm 2 za: https://legia.net/historia/zawodnicy/zbigniew-grzesiak/115 3 za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Grzesiak_(pi%C5%82karz)

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *