Podsumowanie transferów w LZS Krężnica Jara

W niedzielę startuje nowy sezon w klasie B. LZS Krężnica Jara zacznie go z kilkoma zmianami kadrowymi.

Odeszli

Do innych klubów

Na grę w innych drużynach zdecydowało się pięciu piłkarzy naszej ekipy. Na najwyższy poziom ligowy – do grającego w klasie okręgowej Orionu Niedrzwica Duża odszedł Jakub Talarek. Młody pomocnik został do Orionu wypożyczony na czas rundy jesiennej a jego dalsze losy rozstrzygną się w trakcie jej trwania.

Pozostałe transfery są transferami definitywnymi.

Na powrót w rodzinne janowsko – kraśnickie strony zdecydował się Rafał Binek, który trafił do A klasowego GLKS-u Potok Wielki.

O powrocie, ale do swojego dawnego klubu można też napisać w kontekście Jakuba Cichosza. Pomocnik po grze w KS Bronowice i LZS Krężnica Jara ponownie będzie zawodnikiem Zawiszy Garbów (klas B grupa II).

Wreszcie mamy podwójny transfer do naszego ligowego przeciwnika. Zawodnikami LKP Turka zostali Damian i Dawid Jędruchowie.

Niezgłoszeni

W kadrze Krężnicy Jarej brakuje też ośmiu zawodników, których nie zgłosiliśmy do ligi.

Wśród nich jest dawny kapitan i filar defensywy Robert Prus. Nie ma też już w składzie Przemysława Zdeba, który zwłaszcza w zespole Janusza Dziekanowskiego odgrywał ważna rolę. Rozstał się z nami miegdyś podstawowy prawy pomocnik Mateusz Michalak i bohater sensacyjnie wygranego meczu z Perłą Progres Mełgiew Bartosz Dymicki.

Warto zauważyć, że w przypadku tych piłkarzy niezgłoszenie potwierdziło jedynie stan faktyczny, czyli ich prawie zupełną nieobecność w meczach. Wspomnę jedynie, że w ostatniej rundzie cała czwórka rozegrała łącznie jeden mecz ligowy (Dymicki z LKS Wierzchowiska).

Nie ma w drużynie też trzech młodych graczy rodem z Heksy Niedrzwica Duża, czyli bramkarzy Łukasz Biskupa i Mikołaja Dudy oraz napastnika Szymona Mendykowskiego. Czy jednak ich rezygnacja z gry ma charakter definitywny czy jest tylko przerwa? Czas pokaże.

Rozstał się z nami także Rafał Samolej, którego o ile wiem postanowił grać w nieligowym KS Niedrzwica Duża.

Przybyli

Wolni zawodnicy

Nasze szeregi zaliczyło trzech piłkarzy mających status wolnych oraz wcześniejsze doświadczenie z innych klubów.

Michał Jaśkowski – urodzony w 2001 roku, obrońca. Ma za sobą grę w Orionie Niedrzwica Duża w sezonie 2014/15 w LLJM

Kacper Pelczarski – z 2001, napastnik. W sezonie 2017/18 zaliczył epizodyczne występy w Sygnale Lublin w WLJM. W sezonie 2018/19 grał we Vrotcovii – Madjanie Lublin. Następnie miał trafił do KS Bronowice, ale na przeszkodzie stanęło wycofanie tej drużyny. Transfer do Piotrcovii Piotrków zaś nie doszedł do skutku przez przerwę epidemiczną.

Michał Woźniak – z 2001 roku, pomocnik. Wraz z Widokiem Lublin przeszedł kolejne sezony w ligach wojewódzkich – od młodzika młodszego do juniora młodszego. Po krótkiej przerwie trafił do Orionu Niedrzwica Duża, w którym grał w klasie okręgowej w sezonie 2018/19 a po kolejnej przerwie zasilił nasz zespół.

Ponownie zgłoszeni

Wśród ponownie zgłoszonych mamy dwóch piłkarzy, dla których przeznaczono większą rolę w zespole. To bramkarz Arkadiusz Mitura grał u nas w sezonach 2016/17 – 2018/19.

To również mogący grać zarówno w obronie jak i pomocy oraz ataku Łukasz Śledzicki, grający w sezonach 2013/14 – 2015/16.

Zgłosiliśmy też trenera Siergiej Michajłowa i prezesa Wojciech Porębę.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *