Roztoczanie Chrzanów – LZS Krężnica Jara 3:1 (2:0)

Porażką 1:3 (0:1) zakończyliśmy ostatni w sezonie mecz z Roztoczanami Chrzanów.

Mecz zaczął się od niewykorzystanych szans z naszej strony. Zemściło się to w 21′ kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło do zamieszania w polu karnym a Wojciech Góra uderzył pod poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą, a konkretnie w 38′ gospodarze za sprawą Tomasza Michałka podwyższyli swoje prowadzenie.

Druga połowa to nasze starania aby ten stan zmienić. Najbliżej tego był w 59′ Cezary Górza, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 70′ to Roztoczanie mieli świetną okazję – sytuację sam na sam. Świetnie poradził sobie w niej jednak Adam Chyliński, ale przypłacił tę interwencję kontuzją. Zastąpił go grający wcześniej na lewej obronie Grzegorz Stępniowski, który w kilku okazjach bronił naprawdę dobrze a raz… pomógł mu swoją nieskutecznością zawodnik Roztoczan. Stało się to w 75′ kiedy to gospodarze wywalczyli rzut karny, ale jego wykonawca posłał piłkę obok bramki.

Gol ten mógł dać Chrzanowianom spokój bo chwilę wcześniej Mykhailo Hvozdetskyi strzałem po ziemi trafił do bramki miejscowych. Strata bramki i pudło z karnego jedno po drugim to sytuacje, która mogłaby negatywnie wpłynąć na wiele zespołów. Roztoczanie okazali się jednak do końca groźni i mieli parę szans na „zamknięcie meczu” z drugiej strony i my też próbowaliśmy dojść do remisu. Lecz to, że to miejscowi mieli więcej szczęścia najlepiej pokazał czas doliczony. Najpierw gdy to my dostaliśmy swoją szansę – rzut wolny z dogodnego miejsca – to piłka po strzale Pawła Maleszyka poleciała nad poprzeczką. Za to akcja Roztoczan zakończyła się skutecznym strzałem Mateusza Kolasy na 3:1.

Na koniec dwie ciekawostki:

  • W drużynie zadebiutował Patryk Bielecki – medalista Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym.
  • Od 83′ grało w naszym zespole czterech zawodników z 2008 roku, a więc zespołu juniorów młodszych: Paweł Drewniak, Mykhailo Hvozdetskyi, Patryk Matlakowski i Jakub Reut. To pierwsza taka sytuacja w sezonie.
Roztoczanie Chrzanów – LZS Krężnica Jara 3:1 (2:0)
Adam Chyliński (70′ Patryk Matlakowski) – Mykhailo Hvozdetskyi, Paweł Zdeb, Roman Podriza, Grzegorz Stępniowski – Krystian Matlakowski, Paweł Maleszyk, Cezary Górza, Aleksander Gustaw (49′ Patryk Bielecki) – Michał Jaśkowski (83′ Jakub Reut), Kacper Kurek (46′ Paweł Drewniak)
Bramki RoztoczanieBramka Krężnica Jara
Wojciech Góra – 21′
Tomasz Michałek – 38′
Mateusz Kolasa – 90’+5
Mykhailo Hvozdetskyi – 74′
Żółte kartki RoztoczanieŻółta kartka Krężnica Jara
Mateusz Kolasa, Tomasz Michałek, Jakub RożekPaweł Zdeb
Inne wydarzenia
70′ – Grzegorz Stępniowski zastąpił w bramce Adama Chylińskiego
75′ – zawodnik Roztoczan nie wykorzystał rzutu karnego – nie trafił w bramkę

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *