Krężnica Jara — Legion

Ostatni jesienny mecz u siebie zakończyliśmy remisem 1:1 (0:1).

Na pierwszy gol meczu Krężnica Jara – Legion trzeba było czekać do 41′ i był to gol, który wcale nie musiał paść. Oto najpierw jeden z obrońców w niegroźnej sytuacji sfaulował gracz z Tomaszowic tuż przed linią pola karnego. Rafał Pietroń wybił na róg piłkę uderzoną z rzutu wolnego a gdy doszło do zamieszania w polu karnym po wykonaniu tego sędzia dopatrzył się jakiegoś przewinienia piłkarza LZS-u i podyktował rzut karny. Doszło do pojedynku dwóch Pietroniów – Kamila z Legionu i Rafała z Krężnicy Jarej. Wygrał pierwszy z nich i goście prowadzili 1:0.

Gol wyrównujący padł w 77′ okolicznościach bardzo podobnych do pierwszego. Tak jak wpierw blisko linii pola karnego doszło do faulu – tym razem na naszym piłkarzu. Michał Kaleniec uderzył na bramkę i mimo muru zaskoczył Tomasz Poleszaka, któremu chyba nieco pracę utrudnili obrońcy zasłaniając mu widok.

Zyskaliśmy punkt a za tydzień w Dorohuczy powalczymy o kolejne. Jeśli wygramy wyprzedzimy Vir a także Legion, dla którego jesień już się skończyła oraz – być może – Uniszowice.
Bramki
0:1 – Kamil Pietroń 44′ (rzut karnu)
1:1 – Michał Kaleniec 77′

Zółte kartki
Rafał Binek, Jan Miernowski, Radosław Rusinek – Piotr Stajszczak

Krężnica Jara — Avenir

Bramki
0:1 – Zbigniew Próchno 26′
0:2 – Cezary Piskorek 81′

Żółte kartki
Łukasz Kwiatkowski, Szymon Mendykowski

Krężnica Jara — Turka

Przegraliśmy z LKP Turka 0:1 (0:1).

Był to typowy mecz na remis i to raczej niski remis – tak bardziej 0:0, w którym o wyniku przesądzić mógł jeden zryw lub jeden błąd.
Ten przytrafił nam się w 32′ spotkania. Podczas wyprowadzania piłki ze swojej połowy jeden z naszych zawodników zagrał piłkę do gracza Turki. Przyjezdni rozegrali akcję, a jej finałem był celny strzał Piotra Rycka z kilku metrów.

My nie bardzo umieliśmy poważniej zagrozić bramce gości a tym bardziej doprowadzić do remisu.

Bramka

0:1 – Piotr Rycek 32′

Żółte kartki
Jan Miernowski – Adrian Armaciński, Przemysław Małaj

Krężnica Jara — Uniszowice

Mecz rozpoczął się lepiej dla naszej drużyny. Oto w 10′ Radosław Rusinek zagrał do Michała Kaleńca a ten wbiegł w pole karne i posłał piłkę po ziemi obok lewej nogi bramkarza Uniszowic – tym samym było 1:0.

Radość z prowadzenia nie trwała za długo – zaledwie do 15′. W zamieszaniu w naszym polu karnym piłka odbiła się od ręki jednego z zawodników Krężnicy Jarej. Sędzia podyktował rzut karny a po nim było 1:1.

Po nieco ponad 10 minutach nasza sytuacja się pogorszyła. Adrian Kubecki – faulowany podobno przez jednego z rywali – nieco się zagotował i w przeciągu kilku sekund został dwa razy ukarany żółtą kartką.

Strata ta, choć dotkliwa o dziwo nie miała bardzo negatywnego wpływu na dalszy przebieg meczu i nawet grając w osłabieniu mieliśmy szansę by mecz ten rozstrzygnąć na swoją stronę. Zwłaszcza, że w 60′ do prostopadłej piłki od Adama Kępowicza wyszedł Rusinek i dostawiwszy nogę skierował piłkę do bramki przyjezdnych.

Koniec końców to jednak Uniszowice cieszyły się ze zwycięstwa. Najpierw 71′ po rzucie rożnym nasi piłkarze nie upilnowali rywala i ten z bliska zaskoczył Mikołaja Dudę. Za to w 88′ tak wyrzucaliśmy aut, że piłka trafiła do piłkarza z Uniszowic. Ten posłał ją do kolegi, który wygrał starcie Dudą i dał gościom wygraną 3:2.

Mimo porażki Siergiej Michajłow pozytywnie ocenił naszą grę zwracając uwagę na błędy, które przesądziły o stracie bramek. Rywal z pewnością był dziś do ogrania. Myślę, że nasz oparty o młodych graczy zespół z czasem będzie tylko lepszy.

Bramki
1:0 – Michał Kaleniec 10′
1:1 – Tomasz Kryk 15′ (karny)
2:1 – Radosław Rusinek 60′
2:2 – Wojciech Nowosadzki 71′
2:3 – Przemysław Merski 88′

Żółte kartki
Mikołaj Duda, Adrian Kubecki, Łukasz Kwiatkowski, Radosław Rusinek – Włodzimierz Kołodziejski (na ławce), Zbigniew Kosior

Czerwona kartka
Adrian Kubecki 26′ (za dwie żółte)

Krężnica Jara — Krzczonovia