Wracamy do gry

Dobre wieści napłynęły dziś z LZPN. Jak się okazuje możliwe będą nie tylko treningi i rozgrywki młodzieżowe oraz treningi seniorów, ale do gry wraca też B  klasa.

Oto pełna treść komunikatu umieszczonego na stronie LZPN

Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z wejściem w życie w dniu 16 kwietnia 2021 r. przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od dnia 16 kwietnia 2021 r. możliwe jest uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy (zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób).

Od 16 kwietnia możliwe jest również uprawianie sportu seniorów-amatorów w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób  na boisku – tj. zarówno podczas meczów jak i treningów piłkarskich.

Pismo Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące obowiązujących obostrzeń: POBIERZ

Treść rozporządzenia:https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000070001.pdf

W związku z powyższym od 19 kwietnia 2021 r. wznowione zostają wszystkie rozgrywki zgodnie z n/w zasadami:

  1. rozgrywki będą odbywać się zgodnie z aktualnym terminarzem
  2. wydłużono zakończenie rozgrywek (w razie potrzeby) do terminu 19/20 lub 26/27 czerwca 2021 r.
  3. zaplanowane w terminach 20 marca – 18 kwietnia 2021 r. mecze zaległe zostały przełożone na inne terminy, które zostały wprowadzone do systemu Extranet
  4. za zgodą obu klubów (para meczowa) istnieje możliwość rozegrania zaległych meczów w terminach innych niż zaproponowane przez Wydział Gier LZPN/Komisji Gier w Oddziale LZPN

Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego na obiektach sportowych oraz rozgrywania meczów bez udziału publiczności.

Należy podkreślić, że zgodnie z treścią wcześniejszych rozporządzeń:
1) podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzenia sportowego (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym):
a) dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne,
b) zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
c) dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
d) zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami;
2) osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.
Czyli zaczynamy w weekend 24-25 kwietnia.
  • seniorzy 25 kwietnia domowym meczem z Huraganem Siostrzytów,
  • młodzicy Siergieja Michajłowa 24 kwietnia wyjazdem do Wisły Annopol
  • młodzicy Huberta Śpiewaka 24 kwietnia wyjazdem do Piotrcovii Piotrków
  • orlicy turniejem 24-25 kwietnia i meczami z LKS Poniatowa Wieś i Stalą Poniatowa.

O zmianach w terminarzach poinformuję w osobnym wpisie.

 

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *