Wyjazd do Niedźwiady

Jutro zaczynamy nowy sezon w B klasie. W I kolejce czeka nas konfrontacja z zupełnie nam nieznanym zespołem GKS Niedźwiada.

Dołączenie nas do III grupy B klasy sprawiło, że w nowym sezonie zmierzymy się z rywalami, z którymi dotąd nie mieliśmy okazji zagrać. Jednym z nich jest GKS Niedźwiada.

Historia klubu sięga roku 1988 a w bieżącym stuleciu był on przez długie lata etatowym uczestnikiem rywalizacji w A klasie. Najbardziej udany był dla Niedźwiady sezon 2014/15, w którym tylko o dwa punkty przegrała walkę z Tajfunem Ostrów Lubelski. Oprócz tego wicemistrzostwo A klasy GKS wywalczył też w sezonach 2003/04 (też za Tajfunem) i 2004/05 (za Turem Milejów) jednak w obu przypadkach strata do mistrza wynosiła kilkanaście punktów.

A klasowa przygoda Niedźwiady została przerwana w sezonie 2018/19. Drużyna zdobyła wówczas 24 punkty a to wystarczyło zaledwie do zajęcia 13. czyli spadkowego miejsca.

W pierwszym – przerwanym przez pandemię – sezonie w B klasie Niedźwiada uzyskała 9 punktów co jej dało 6. miejsce. Dodać trzeba, że III grupa była podzielona na dwie wyraźnie odseparowane podgrupy, z których każda liczyła po pięć zespołów. Niedźwiada, która była najlepszym zespołem w słabszej piątce straciła 8 punktów do poprzedzającego ją KS Nasutów.

Początek meczu o 17:00.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *